Özel teftiş gereksinimlerini karşılayacak yapıda olan üç değişik tipteki görsel teftiş kafası, standart olarak ERSASCOPE 2 ile birlikte sunulmaktadır. Ödüllü ERSASCOPE’un 90º den görüntü alabilen standart teftiş kafası, BGA ve diğer alt tiplerin gizli noktalarındaki görüntüyü geliştirilmiş yüksek çözünürlüklü kamerası sayesinde yüksek kaliteli olarak tarafımıza iletir. 0º lik teftiş kafası mükemmel aydınlatmasıyla ve büyütmesi (350 x ye kadar) yüzeyde yüksek kontrast sağlar ve delik içi kaplama teftişinde de kullanılır. Yeni geliştirilen Flip Chip teftiş kafası < 30µm den daha az yüksekliklere sahip komponentlerden görüntü almayı sağlar.

İki mekanik lens sayesinde, operatör, Metal halide ışık kaynağının ışık şiddetini ön ve arka aydınlatmalar için bağımsız olarak ayarlayabilmektedir.
Yeni geliştirilen değiştirilebilir “ışık fırçası” ile ilave ışık gereksinimlerini karşılanmakta, büyük komponentlerde ve derinliklerde optimal görüş şartları sağlamaktadır.
Geliştirilmiş MACROZOOM teftiş kafası (8-80x optik zoom) genişletilmiş ürün yelpazesinin yeni opsiyonları arasındadır.

Uluslararası üne sahip ERSASCOPE ve yeni ERSASCOPE 2’un ID View, ImageDoc Basic 1.3 ve ImageDoc EXP 2.0 yazılım paketleri sayesinde görsel teftiş çözümleri sayesinde her türlü ihtiyacı karşılamaktadır. ERSA ImageDoc EXP; metin, referans resimleri, video ve problem çözümleri içeren en büyük lehimleme prosesi veri tabanıdır (1 GB tan daha büyüktür).

X