ER-SA ELEKTRİK firması 2004 yılında kurulmuş ve aynı yıl lehimleme sistemleri, kalem havyalar, lehimleme istasyonları, rework sistemleri ve görsel teftiş sistemleri konusunda dünyanın önde gelen üreticilerinden olan  ERSA Gmbh (ALMANYA) firmasının Türkiye distribütörlüğünü almıştır.

2005 yılında Elektronik el aletleri konusunda BERNSTEIN GmbH (ALMANYA) ve elektronik üretim tezgahları ve anti statik malzeme saklama kutuları konusunda TRESTON GROUP( FİNLANDİYA ) firmalarının Türkiye distribütörlüklerini alarak ürün portföyünü büyütmeye devam etmiştir.

2007 yılı ile birlikte bünyesine katmış olduğu AIDACOM (UZAK DOĞU) firması ile beraber, üreticilere yönelik her türlü ESD malzemeleri de ürün yelpazesine katarak istikrarlı büyümesini sürdürmüştür.

2012 yılı içerisinde  PIERGIACOMI (İTALYA) firmasının distribütörlüğü alınarak el aletlerindeki ürün yelpazesi genişletilmiştir.

2015 yılında yaptığı yatırımlar ve görüşmeler neticesinde Ankara şubemiz faaliyete geçirilmiş ve  ASH (İRLANDA) marka dijital mikroskoplar , POLAR(AVUSTURYA) marka test tamir sistemleri ve KYZEN ( U.S.A.) markı pcb ve stencil yıkama makinası deterjanları firmalarıyla distribütörlük anlaşması yapılmıştır.

2016 yılında lehim ve sarf malzemeler konusunda alanında lider olan Amerika menşeli ALPHA ASSEMBLY firması ile anlaşılmış ve Türkiye distribütörlüğü alınmıştır.

2017 senesinde sektörün parlayan yıldızlarından EQUIPTEST(MACARİSTAN) firması ile el sıkışıp test pinleri , test fikstürleri ve kablo gruplamada kullanılan test modül ve test jiglerinin aktif satışına başlanılmıştır. Aynı sene yüksek kalite etiketleme dünyasında adından sıkça söz ettiren IDENTCO(USA) markasının tüm satış hakları edinilmiştir.

2020 yılında Amerikan Ölçüm ve Test Cihazları Markası olan REED Instruments için Türk Cumhuriyetleri tek yetkili temsilciliği anlaşması imzalanmıştır. Bu anlaşma ile firmamız; markanın, başta Türkiye olmak üzere, Kıbrıs, Azerbaycan, Kazakistan, Türkmenistan, Kırgızistan ve Özbekistan’da hizmet verebilen tek yetkili distribütörü olmuştur.

Firma prensibimiz gereği çalıştığımız tüm üreticilerimizle  tek yetkili distribütör olarak çalışmaktayız.

Satışı yapılan her ürünün gerekli yedek parçalarının stoklarda bulunması, tüm ürünlerin stoklardan karşılanması ve satış sonrası teknik destek verilmesi konularına gereken özen gösterilmektedir.

Teknik donanıma sahip satış grubumuz istenilen her ürünün satış öncesi tanıtımını yapmaktadır.

Ayrıca üniversite ve kurumsal müşterilere istenilen her türlü teknik seminer ve eğitim verilmektedir.

Kaliteli ve teknolojik ürünleri  Türkiye ve Dünya geneline güvenle pazarlayabilecek , sektöründe lider olarak bilinen dürüst bir firma olmak . Müşterilerimize doğru ve güvenilir çözümler üreterek uzun dönemli ilişkiler kurup , ‘’müşteri-satıcı ‘’ ilişkisini ‘’partner-ortak’’ ilişkisi haline dönüştürmek.

Elektronik üretim ve onarım sektörüne kaliteli ve efektif fiyatlarda ürün tedarikinde bulunmak .

Aselsan , Havelsan , Tübitak ve Askeriye gibi kurumlara çözüm ortaklığı ve teknik destek sağlayıp  savunma sanayinin gelişimine katkıda bulunmak .

Kazandırılan bilgiyi ve teknolojiyi ülke ihtiyaçlarına göre şekillendirip ülkemizin dışa bağımlılığını azaltarak gelişmiş memleketlerin teknoloji ve  refah seviyelerine çıkarmak.